לקביעת פגישה סגור

שאלות ותשובות

בינה עסקית (באנגלית: Business intelligence, בראשי תיבות: BI) היא תחום בטכנולוגיית המידע העוסק בבניית מערכות העוזרות לארגון להפיק מידע משמעותי מבחינה עסקית מתוך מכלול הנתונים הנאספים על ידיו. מערכות הבינה העסקית מספקות מידע היסטורי, מידע עכשווי ותחזיות בנוגע לפעילות העסקית, ובעזרתן ניתן לאתר דפוסים משמעותיים לניהול של ארגון, וליצור דוחות התראות ואיתותים לצורך קבלת החלטות ניהוליות. הצורך ב-BI נגרם מהגידול העצום בכמות הנתונים הנאספים בארגון (אלו מכונים לעתים "Big Data"), אשר מקשים על ניתוחם הידני, ללא כלים לאישוש והבטחת אמינות של המסקנות. BI כולל שיטות מגוונות למחקר נתונים. חלק מהשיטות מתייחסות גם לתפעול הנתונים והכשרתם לצורכי ניתוח והפקת מסקנות.

העולם מתפתח במהירות, שלל מערכות המידע המתוחכמות והגיליונות האלקטרוניים המשוכללים החליפו כבר מזמן את מקומם של הנייר והעיפרון. הם הפכו את הניהול הארגוני לזמין, נוח ויעיל יותר. המערכות המודרניות צוברות מידע רב כמעט בכל רגע נתון, אך מעצם היותן מערכות תפעוליות שנועדו לנהל את התהליך העסקי, המענה שלהן לצרכי הדוחות והניתוח הארגוני נותר לרוב ברמת בסיס. הוא מסורבל ולוקה בחסר. אנשים שונים בארגון (מכירות, שיווק כספים ועוד) מפענחים את הנתונים בדרכים שונות, כך שקבלת תצוגה אחידה ומדויקת בזמן אמת, עשויה להיות קשה עד בלתי אפשרית להשגה. בדיוק לחלל הזה נכנסת מערכת BI , היא ממוקמת כשכבה נוספת מעל בסיסי הנתונים הארגוניים, מבצעת בזמן אמת איסוף ואיחוד של כלל נתונים הארגוניים הגולמיים ומספקת תמונת מצב עדכנית המאפשרת לענות על השאלות החשובות ביותר בארגון.

מחקר בינלאומי מקיף בתחום ה-BI דירג את QlikView כמובילה עולמית בחדשנות וקלות שימוש. QlikView, המובילה העולמית בתחום Business Discovery, דורגה ראשונה במחקר מקיף שנערך בין חברות שעושות שימוש בכלי BI שונים. QlikView דורגה ראשונה בין ענקיות ה-BI בתחומי ניתוח ויזואלי, חדשנות, קלות שימוש והזמן הקצר ביותר לביצוע פרויקטים. בקבוצת החברות בתחום Data Discovery וניתוח ויזואלי דורגה QlikView ראשונה בקטגוריות של עלות נמוכה של רישיון ו-Mobile BI. סקר חברות ה-BI נערך על ידי המרכז למחקר אפליקציות עסקיות (BARC) והוא הסקר העצמאי המקיף ביותר של משתמשים בתחומי BI וניהול ביצועים (PM).

ניסיון – מהוותיקות בישראל בתחום החל משנת 2010
מיקוד – התמקדות אך ורק בעולם ה-BI
הצלחה – 100% הצלחה ושביעות רצון הלקוחות
יכולות – הבנה עסקית לצד יכולות פיתוח מתקדמות
ידע – ביצוע פרויקטים בענפים שונים ומגוונים
חדשנות – מובילים בחדשנות טכנולוגית
שירות – מענה ומתן שירות מהיר
אבטחת מידע – מערכת מאובטחת בסטנדרטים הגבוהים ביותר

כל מערכת נתונים אפשרית לחיבור אנו עובדים עם כל מערכות ERP הפופלריות כגון סאפ,פריוריטי,חשבשבת. בנוסף יש לנו נסיון רב בממשקים למערכות תוכן נוספות כגון SaleForce, זיו נדלן ועוד

 

כמנהל בארגון גדול בו קיימים מספר רק של מערכות, כגון שיווק, מכירות, כספים, עובדים, ספקים ועוד. מערכת ה-BI יושבת מעל כל המערכות ומבצעת אינטגרציה בינהם. כך שאתה מקבל בדוח או במסך אחד תמונה מלאה של כלל החברה עם אפשרות לרדת ולצלול עד רמת פריט או חשבונית מסוימת.

 

מה לקוחות מספרים עלינו?

 • ארז אריאב - מנהל מערכות מידע - ביג מרכזי קניות ()

  כקבוצה המובילה בתחומה בישראל, המפעילה 22 מרכזי קניות, נדרשנו למערכת BI אמינה ונוחה שתרכז ותנגיש את כלל הנתונים תחת קורת גג אחת, לצד היכולת לעבד בסיסי נתונים גדולים ומורכבים ולהחיל חישובים ונוסחאות מורכבות. בלוג'יקל מצאנו - שפה משותפת, הבנה מעמיקה לצרכים העסקיים שלנו, יכולות טכניות גבוהות ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה. הפתרון הותאם באופן מלא, תוך גמישות בשינויים ועדכונים לאורך הדרך, ומשרת אותנו נאמנה בחיי היום יום של הקבוצה.

  ארז אריאב - מנהל מערכות מידע - ביג מרכזי קניות
 • יעקב הלפרין - מנכ

  בעולם העסקי הדינמי של היום, מערכת BI הפכה זה מכבר למוצר צריכה בסיסי לכל ארגון. משקפיים קונים ברשת המקצועית בישראל ומערכת BI מיישמים עם חברת לוג'יקל. שפיתחה לנו מערכת BI יעילה ואפקטיבית התורמת תרומה משמעותית לניהול וצמיחת הרשת.

  יעקב הלפרין - מנכ"ל אופטיקה הלפרין
 • דרור פולס - סמנכ

  מערכת ה-BI שפיתחתם עבורנו,

  מאפשרת לנו לקבל תמונת מצב יעילה ומהירה של מכלול הנתונים של החברה, בצורה קלה ופשוטה.

  דרור פולס - סמנכ"ל כספים אוטודיל
 • מיכי רינגרט - מנכ

  מערכת ה BI שינתה את חיי.

  היא עוזרת לי לשפר את האיזון העדין בין העבודה לחיים הפרטיים,

  תוך מתן גמישות מירבית בניהול פעיל של העסק בכל שעה ומכל מקום בעולם.

  מיכי רינגרט - מנכ"ל מור-מאר